جزئیات جشنواره بین المللی «تولیدات اربعین» تشریح شد
منتشر شده در 17:22 ,1399/8/22 تعداد مشاهده 2080 بار
نشست رسانه‌ای جشنواره جهانی «تولیدات اربعین» با حضور مدیرکل امور بین الملل صدا و سیما و دبیر جشنواره برگزار شد.
به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر علی فهیم دانش مشاور رئیس سازمان صدا و سیما و مدیر کل امور بین الملل در نشست خبری نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین گفت: با توجه به اینکه امسال باید یک اربعین انحصاری، خاص و تکرار نشدنی را شاهد باشیم، تلاش کردیم در راستای تحقق منویات که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند، در خانه و از راه دور به امام حسین (ع) عرض سلام و ارادت داشته باشیم.
وی افزود: در اولین قدم از این هدف، افتتاح شبکه اینترنتی تلویزیونی اربعین بود که به صورت اینترنتی ۶ ساعت برنامه با حال و هوای اربعین پخش می‌شود.
فهیم دانش اظهار کرد: تولیدات متنوعی در خصوص اربعین کار کردیم. البته گام جدید، جشنواره جهانی تولیدات اربعین است که در چهار بخش رادیویی، تلویزیونی، فضای مجازی و عکس می باشد. ما هم در گذشته جشنواره‌هایی داشتیم، اما این بار امور بین الملل چهار بخش را تجمیع می‌کند تا یک گوشه‌ از خلاء راهپیمایی که امسال در آن حضور نداریم جبران شود.
قربانی دبیر جشنواره بین المللی اربعین گفت: از تاریخ ۲۹ دی تا ۳ بهمن ۹۹ شاهد برگزاری نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین هستیم که در چهار بخش برگزار می‌شود.
وی افزود: به منظور پاسداشت اربعین، قرار است که امسال از اصحاب رسانه که سال‌های قبل حضور حماسی مردم را در راهپیمایی اربعین به تصویر کشیده اند سپاس و تشکر داشته باشیم.
قربانی عنوان کرد: بازنمایی وتبیین راهپیمایی عظیم اربعین و فرهنگ عاشورا با نمایش جهانی بودن این رویداد جهانی، اشاعه فرهنگ اربعین با نمایش جهانی بودن این رویداد، اشاعه فرهنگ اربعین با توجه به مردمی بودن و آشناسازی جهانیان برای رسیدن به وحدت بشری، کشف استعداد‌ها و توانمندی ها و انتقال تجارب هنرمندان در حوزه داخلی و بین المللی بخشی از اهداف این جشنواره است.
وی افزود: موضوع‌های فلسفه اربعین، اربعین در امتداد عاشورا، اربعین نماد استقامت وایثار و تداوم راه شهدا، راهپیمایی اربعین نماد وحدت و اقتدار اسلامی بین ملت‌ها و ادیان مختلف و نقش الگویی فرهنگ عاشورایی برای کودکان و جوانان، موکب‌های اربعین آیینه تمام نمای مودت و دوستی و از خود گذشتگی، حضور بانوان و جلوه‌های عفاف حجاب در حماسه راهپیمایی اربعین بخش‌هایی از محوریات جشنواره تولیدات جهانی اربعین است.
دبیر جشنواره بین المللی اربعین توضیح داد: این جشنواره در دو بخش ملی و بین المللی برگزار می‌شود. برخلاف بقیه جشنواره‌های گذشته همه مراحل به صورت مجازی و آنلاین و از طریق سایت انجام می‌شود. مراسم اختتامیه هم روز دوم بهمن در سالن همایش‌های رسانه ملی به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
به اشتراک بگذارید