نشست خبری نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین
منتشر شده در 10:20 ,1399/10/22 تعداد مشاهده 1981 بار
نشست خبری نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین، با حضور علی فهیم دانش مدیر کل امور بین‌الملل رسانه ملی، برگزار شد.

نشست خبری نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین، با حضور علی فهیم دانش مدیر کل امور بین‌الملل رسانه ملی، برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری، فهیم دانش گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی بسیاری از مشتاقان اهل بیت (ع) نتوانستند در راهپیمایی اربعین سال ۹۹ شرکت کنند. این جشنواره برای همه مردم آزادی خواه و دوستدار سیدالشهداست که دنبال کننده گفتمان حریت و حمایت از مظلومان هستند.

وی افزود: جشنواره جهانی تولیدات اربعین، در چهار بخش تولیدات را ارزیابی و داوری می‌کند؛ تولیدات تلویزیونی، رادیویی و عکس بخشی از آثار این رویداد هستند.

فهیم دانش اظهار کرد: با توجه به اطلاع رسانی که در خارج از کشور انجام شد و همراهی نمایندگی های خارج از کشور و ارتباطات بین الملل، توانستیم در زمینه این رویداد اطلاع رسانی لازم را انجام دهیم. در نهایت بیش از ۸۶۰۲ اثر مستند، نماهنگ، مستند ترکیبی و انیمیشن به جشنواره رسید که ۲۰۰ مورد آنها از کشورهای دیگر بودند.

وی بیان کرد: در بخش ویدئویی هم آثاری شامل نماهنگ‌، فیلم های خبری و فیلم‌های کوتاه مورد داوری قرار می‌گیرد. در بخش صوتی هم ترکیبی از گزارش‌های خبری، نغمه های عاشورایی و شعر مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. در بخش عکس نیز آثار متفاوتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

فهیم در پایان گفت: داوران این جشنواره با بررسی آثار به برترین‌ها جوایزی را اهدا خواهند کرد. مراسم اختتامیه ۶ بهمن در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد. با توجه به نزدیکی اختتامیه به ایام الله دهه فجر، تاکید این جشنواره بر گفتمان انقلاب اسلامی خواهد بود و این جشنواره از همراهی اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی جامعه المصطفی و بعثه مقام معظم رهبری استفاده خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگارن جوان

به اشتراک بگذارید